T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE “TARIM SEKTÖR PAYDAŞLARI TOPLANTISI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Yayın Tarihi : 18.2.2022

Bakanımız Sayın Bekir PAKDEMİRLİ'nin teşrifleri ile 25-27 Şubat 2022 tarihlerinde Antalya İlinde gerçekleştirilecek "Genişletilmiş Bakanlık Koordinasyon Toplantısı" hazırlıkları kapsamında İl Müdürümüz Ahmet ÖKDEM Başkanlığında 17.02.2022 tarihinde İl Müdürlüğümüzde "Tarım Sektör Paydaşları Toplantısı" gerçekleştirildi. 

Koronavirüs (COVİD-19) salgını nedeniyle sınırlı sayıda katılım ile gerçekleştirilen toplantıya;  İl Müdürümüz Ahmet ÖKDEM, İl Müdür Yardımcısı H. Eray YEŞİLÇAYIR, Efeler Ziraat Odası, Sınırlı Sorumlu Aydın Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği, Aydın İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Aydın İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, Aydın İli Süt Üreticileri Birliği,  Aydın İli Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanlarının katılımı ile gerçekleşen toplantı yaklaşık 3 saat sürdü. 

İl Müdürümüzün; İlimizin tarımsal potansiyeli, üretim değerleri ile İl Müdürlüğümüz 2021 yılı bütününe ait faaliyet ve projeleri hakkında bilgilendirme yapmasının ardından toplantıya katılan tüm sektör başkanları tek tek söz alarak sorunlarını, çözüm önerilerini ve Bakanlığımızdan beklentilerini ifade ettiler. Gerçekleştirilen toplantıda, Sayın Bakanımızın 2021 yılı Şubat ayında ve Bakan Yardımcımızın 2021 yılı Ekim ayında İlimize gerçekleştirdikleri ziyaretlerinde gündeme gelen sektör sorunları da revize edildi. Güncel hale getirilen sektör sorunları ve çözüm önerileri rapor haline getirilerek Bakanlığımızın Genişletilmiş Koordinasyon toplantısında ele alınmasına karar verilerek toplantı sonlandırıldı.