T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

BALIK YİYORUM SAĞLIKLI BÜYÜYORUM ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

Yayın Tarihi : 23.3.2022

Balık Yiyorum Sağlıklı Büyüyorum etkinliklerimize devam ediyoruz. Etkinlikler kapsamında, Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün önderliğinde, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğümüz, Nazilli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz ve Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen eğitimler 17.03.2022 Perşembe günü Nazilli İlçesi Şehitler Ortaokulunda gerçekleştirildi. Eğitimlerde ortaokul öğrencilerimize Su Ürünleri ve Su Ürünlerinin faydaları  anlatılarak çocuklarımızın su ürünlerini tanımaları sağlanmış, su ürünlerinin beslenmede ne kadar önemli olduğu anlatılmıştır.

Eğitimlerin ardından, Aydın Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Sayın Yılmaz BOZKIR, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Edip YAĞAN, Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail ŞİMŞEK, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sunay GÜLER, İlçe Protokolü, Basın mensupları ile İl Müdürlüğümüz, İlçe Müdürlüğümüz, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Okul Personellerinin katılımları ile, 700 Adet Balık Ekmek dağıtımı yapılarak öğrencilerimiz ile buluşturuldu.

Pandemi koşullarında hijyen, maske ve mesafe kurallarına özen göstererek düzenlediğimiz etkinlik kapsamında öğrencilerimize afiyet olsun diyoruz ve katkı sağlayan diğer İşletmeler ile kurum ve kuruluşlara, hazırlık, dağıtım ve eğitimlerde görev alan tüm personellerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

"Balık Sağlıktır."