T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Balık Yiyorum Sağlıklı Büyüyorum Etkinlikleri Devam Ediyor.

Yayın Tarihi : 20.05.2022

       Bakanlığımızın talimatları çerçevesinde yeni neslin balıkla buluşmasını sağlamak, Balık tüketimi konusunda farkındalık yaratmak, Sağlıklı beslenmede önemli rolü olan balığı çocuklarımıza sevdirmek, haftada en az iki gün balık tüketmeye teşvik etmek, ülke ekonomisine ve üretime katkı sağlamak, " Ağaç Yaşken Eğilir" atasözümüze uygun olarak balığın faydalarını küçük yaşta çocuklarımıza öğreterek sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla yürütülen "Balık Yiyorum Sağlıklı Büyüyorum" etkinlikleri kapsamında, Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün önderliğinde, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğümüz, İncirliova İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz ve İncirliova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen "Balık Ekmek Dağıtımı" etkinliğimizin ikincisini 17.05.2022 Salı günü İncirliova Dr. Reşit Galip Ortaokulunda gerçekleştirdik. Etkinlik kapsamında ortaokul öğrencilerimize Su Ürünleri ve Su Ürünlerinin faydaları sınıflarda anlatılarak çocuklarımızın su ürünlerini tanımaları sağlanmış, su ürünlerinin beslenmede ne kadar önemli olduğu anlatılmıştır.

       Eğitimlerden sonra Sayın İncirliova Belediye Başkanı Aytekin KAYA, Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü İl Müdür Yardımcımız Yılmaz BOZKIR, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Edip YAĞAN, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hasan Basri ÖZDEMİR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ÇALIŞKAN, İlçe Protokolü, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Basın Mensupları, İl Müdürlüğümüz, İlçe Müdürlüğümüz, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Okul İdareci ve Personellerinin katılımları 550 Adet Balık Ekmek, Helva ve su dağıtımı yapılarak öğrencilerimiz ile buluşturuldu.

       Hijyen kurallarına özen göstererek düzenlediğimiz etkinlik kapsamında öğrencilerimize afiyet olsun diyoruz ve katkı sağlayan Su Ürünleri Yetiştiricileri Üretici Birliğine, Abalıoğlu Su Ürünleri A.Ş. ne, Okul Yönetimine, Okul Aile Birliğine, hazırlık, dağıtım ve eğitimlerde görev alan tüm personellerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.