T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

GÜLLÜBAHÇE MAHALLESİ KADINLARINA YÖNELİK "BALIK AĞI ÖRME KURSU" AÇILDI.

Yayın Tarihi : 22.9.2021

Geçtiğimiz yıl, İlimiz Söke ilçesine bağlı Doğanbey ve Serçin Mahallelerinde Söke İş-Kur ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri ve  İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimizin işbirliği ile Kadınlara Yönelik Ağ Örme Eğitimi Kursu düzenlenmişti. Kurs bitiminde 40 kadın kursiyerimize sertifikaları verilerek meslek edinmeleri sağlanmıştı.

2021 yılında da Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz, Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz ve Söke Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliği ile, meslek edinmeleri ve aile ekonomisine katkıda bulunmaları hedef alınarak, Güllübahçe Mahallesindeki kadınlara yönelik Ağ Örme Eğitimi Kursu planlanmıştır.

İl Müdürlüğümüz öncülüğünde gerçekleştirilecek olan kursun açılışı;  Aydın İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Songül ÖZSAKARYA ÇİLİNGİR, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Edip YAĞAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin YAPICI, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Canip ATALAY ve Levent ŞENER, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Zeki BERHUNİ, Söke Halk Eğitim İlçe Müdürü Hakan ÇEVİK'in, mahalle muhtarının ve kursiyerlerin katılımı ile Güllübahçe Mahalle Muhtarlığında gerçekleştirilmiştir.

Kursiyerlerimize başarılar diler ve hayırlı olmasını temenni ederiz.