T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

TARIM VE ORMAN BAKAN YARDIMCIMIZ SN. AKİF ÖZKALDI, İNCELEMELERDE BULUNMAK ÜZERE AYDIN’DA

Yayın Tarihi : 14.10.2021

Tarım ve Orman Bakanlığımız Bakan Yardımcısı Sn. Akif ÖZKALDI Bakanlığımıza bağlı tüm taşra teşkilatı kurum/kuruluşlarınca yürütülen projeler hakkında bilgi almak ve yerinde incelemek üzere 12-13 Ekim tarihlerinde ilimize ziyaret gerçekleştirdi.

DSİ 21.Bölge Müdürlüğünde gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına Bakan Yardımcımız ile birlikte Valimiz Sn. Hüseyin AKSOY ve Bakanlığımıza bağlı kurum/kuruluşlarının yöneticileri katıldı. İl Müdürümüz Ahmet ÖKDEM Aydın İlimizin tarımsal üretim değerleri,  tarımsal varlıkları,  tarımsal desteklemeleri ile birlikte İl Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen ve yürütülmekte olan projeler hakkında detaylı bir sunum yaptı.

Vali Yardımcımız Sn. Mustafa Hulusi ARAT  'ın eşlik ettiği Bakan Yardımcımız Sn. Akif ÖZKALDI 'nın programı Gökbel Barajı, Çine Sulaması 2. Kısım Ziyareti ve Çine Organize Sanayi Bölgesi ziyareti ile devam etti. Çine Organize Sanayi Bölgesinde Tarım ve Orman Bakanlığı' mız Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı Kapsamında 2006 yılından itibaren 18 projeye 12.000.000 TL hibe ödemesi yapıldığını,  ödenen hibe sayesinde yaklaşık 25.000.000 TL tutarında yatırım gerçekleştiğini, gerçekleşen yatırımlar karşılığı kurulan fabrika ve işletmeleri gören Bakan Yardımcımız memnuniyetini ifade etti.  Bakanlığımızdan hibe ödemesi alarak kurulan Konserve işletmesi üretim

tesislerini gezen Bakan Yardımcımız 14. Etap KKYDP kapsamında da 2 nci fabrikayı yapmak için başvuruda bulunan yatırımcıyı tebrik ederek yatırımların doğru yere ve kişilere yapılmasının ne kadar önemli olduğunu ifade etti.

"Adnan Menderes Demokrasi Müzesi'nin"  bulunduğu alandaki Çine Çayı Islah Projesindeki çalışmaları inceleyen Bakan Yardımcımız Nazilli Orman İşletme Müdürlüğü ziyareti sonrasında ilimizden ayrıldılar.